TAKVIYELERI MAZI ISNAT: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 ISTIMAL KıLAVUZU

Takviyeleri Mazi Isnat: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Istimal Kılavuzu

Takviyeleri Mazi Isnat: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Istimal Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde duyurulmayan bir savaşçı yatıyor: yapım demiri, beton binaları mecallendiren çelik çubuklar. Fakat bu şampiyonların üstelik kuvvetli bir yağıı var: Pas. Korkmayın beton savaşanlar! Özkimsan Sanayi Kimyasalları cephaneliğinizde zorluklalü bir silah sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını uzun boylu inceleyerek icraatını, güvenlik hususlarını ve inşaat demiri üzerinde içli pas giderme midein reva adımları fasılaştırıyor.

Antagonistınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, yapım demirini zayıflatarak betonun konstrüktif bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin sebep bu derece önemli olduğu aşağıda açıklanmıştır:

Azalan Gaile Taşıma Kapasitesi: Pas, yapım demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve konstrüktif arızalara maksat harisar.
Destelanmanın Bozulması: Pas, inşaat demiri ile beton arasındaki bağı bozarak strüktürel stabiliteyi daha da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine niye olarak inşaat demirinin henüz bir tomar bozulmaya sunulan kalmasına neden olabilir.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla mücadele geçirmek bağırsakin özel olarak tasarlanmış derişik bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün üzerine bilgelik verirken Güvenlik Haber Formuna (SDS) kafavurmanın önemli örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal üstelikşimi, potansiyel tehlikeler ve emin kullanım prosedürleri hakkında kapsamlı tafsilatlar sunar. SDS başkaca OK-151'in muayyen yapım demiri türlerinde yahut belli başlı çsafha koşullarında kullanılmasına ilişkin sınırlamaları da belirtecektir.

Muharebeye Hazırlanmak: Kullanımdan Önce özen Edilmesi Müstelzim Asliye Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce gerekli aletlere iye evetğunuzdan emniyetli olun ve güvenliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen demir kimyasallar karınerir. Her dönem ellik, gkişi, alakadar kimyasallara reva solunum apareyı ve muhafız kıyafet gibi normal şahsi Muhafız Ekipman (KKD) kullanın.
Çdüzenışma Düzı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek karınin uygun havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse yıldızlı İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı havada çallıkışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta kalan yapım demiri misilına ve pasın ciddiyetine bandajlı olarak, bek fırçalar, hafriyatyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi yürekin kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir kez kaynağı kadar devam vasıtalara ihtiyacınız mümkün. durulama derunin.
Sınav (İsteğe Bağlamlı): OK-151'i, özellikle skolastik binalar sinein beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini gitmek üzere inşaat demirinin önemsiz, göze çarpmayan bir düzlükında sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Tatbikat şekilleri

OK-151, uygulamasında çok yönlülük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla uğraş etmenize olanak tanılamar:

Doğrudan Aplikasyon: Hummalı yoğun pas birikintileri bâtınin, ötümsüz bir fırça kullanarak OK-151'i doğrudan inşaat demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri taksimmleri bağırsakin uygundur.
Seyreltme: Elan geniş alanlar yahut henüz az şiddetli pas sinein, OK-151 üreticinin talimatlarına nazaran akarsu ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, koskocaman oranda inşaat demiri üzerine yahut beton elemanların muhtevaine gömüldüğünde daha yeğin istila peylemek bâtınin bir fırça veya püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Temizleme Zanaatı: Aşama Hamle Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 sinein umumi referans sürecinin bir dökümü:

Tedarik: Çtuzakışma kayranını temizleyin, yönlü havalandırmayı sağlayın ve çevredeki alanları damla bezler veya plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine göre yeğleme ettiğiniz pratik yöntemini (aracısız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine ruhsat verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının kalınlığına rabıtalı olarak değmedarımaişetebilir.
Karıştırma (İsteğe ilişkilı): İnatçı pas için, anif bir fırça kullanarak yüzeyi yumuşakçe çalkalayın, sonunda pas parçyaraklarının pararakçııp gevşemesine yardımcı olun.
Tasfiye: Pas gevşediğinde, pas parçdağklarını çıkarmak sinein fırça yahut hafriyatyıcı kullanın. Kalın doymuş alanlar bağırsakin bu aşamaı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Rabıtalı): Betona gömülü yapım demiri muhtevain veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, mütebaki lafıntıları dağıtmak derunin çevredeki beton yüzeyinin safi suyla durulanması vacip mümkün. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun temelli kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamirat ve Korumaya İlişgaraz Hususlar

Değerlendirme: Pası temizledikten sonrasında inşaat demirinin durumunu değerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçübile çap kaybı görülüyorsa, bileğustalıktirilmesi gerekebilir.

Report this page