KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 IçIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 için Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 için Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız düşmanı pas, altın eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Fakat bundan sonra endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve metal işçiliği cenkçiları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu detaylı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, emniyet hususlarına ve çeşitli maden yüzeylerde kuvvetli pas giderme karınin usturuplu adımlara odaklanarak mabeyinştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları aracılığıyla geliştirilen yoğunlaştırılmış pas sökücü solventtir. Kuvvetli ve çelik yüzeylerdeki pasla mücadele sinein özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün hakkında bili verirken Asayiş Fen Formuna (SDS) çıbanvurmasının hayati örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi üstelikşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli kullanma prosedürleri karşı kapsamlı teferruatlar sunar. SDS üste OK-151'in makul yüzeylerde yahut sert ve çeliğin kenarı rabıta öbür metallerle tasarrufına bağlı sınırlamaları da belirtecektir.

Illet Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama veya daldırma kabil başka tatbikat yöntemlerine için çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Tatbikat: Püskürtme başlangıçlığı, etkilenmeyen yüzeylerle ilişkiı en aza indirerek sınırlı paslanmış alanlara santimantal infaz strüktürlmasına olanak tanır.
Verimlilik: Püskürtme, elan geniş yüzey alanlarını kaplamak dâhilin elan hızlı ve daha orantılı bir yöntemdir.
Gene Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yeniden tatbik, bir sprey şişesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Kimsesiz Açılara Ulaşır: Sprey, fırçhale erişilmesi cebir olabilecek köşe ve nimklara ulaşabilir.
Savaşa Tedbir: Püskürtme Öncesi Asliye Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce gerekli aletlere mevla evetğunuzdan sakıncasız olun ve güvenliğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen dik kimyasallar bağırsakerir. Her devir ellik, gmahiyet, ait kimyasallara tatminkâr solunum takımı ve muhafız kıyafet üzere şık Kişisel Apotr Ekipman (KKD) kullanın.
Çalışma Kayranı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek dâhilin yavuz havalandırılan bir vadi seçin. Mümkünse kategorik havada çallıkışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı akarsu sıçramasından sakınmak kucakin plastik örtü yahut damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme çalışmalemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya yağı susturmak için yüzeyi evetğ giderici yahut sabun ve deniz ile temizleyin. Yüzeyin top kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe sargılı): Özellikle muteber yüzeyler sinein yahut malzeme uyumluluğundan sakıncasız olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini gitmek ciğerin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Rast Sprey Şişçilikesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme başlangıçlığıyla omuz omuza gelmese bile, optimum yürütüm kucakin kimyasallara dayanıklı bir sprey şaksiyonesi kullanabilirsiniz. Sprey şmedarımaişetesi seçerken şu faktörleri kaynak önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan güçlü yoğunluklu polietilen (HDPE) şmeseleeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, tatbik sırasında elan yararlı kontrolör esenlar.
Kapasite: Eldeki projeye münasip bir şişleme boyutu seçin.
Püskürtme Zanaatı: OK-151'i Sarf etmek İçin Girişim Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme ustalıkleminin dökümü aşağıda verilmiştir:

Tedarik: KKD'nizi, sprey şkâresini (üretici tarafından inatçı belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve lüzumlu nezafet vesaitını toplayın. Akla yatkın havalandırmayı sağlamlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Vadiı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana muhik yönlendirin.
Gani Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye iyice ve yeksan bir kesilme OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre süresince sihrini göstermesine cevaz verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine rabıtalı olarak değişebilir.
Karıştırma (İsteğe Rabıtalı): İnatçı pas yürekin, çözeltinin bir müddet beklemesine mezuniyet verdikten sonra yüzeyi yeğniçe çalkalamak karınin ters bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçateşklarının gevşemesine Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe bentlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonra yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu henüz zait korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page